Czyszczenie laptopa

Przy komputerze spędzamy wiele godzin dziennie, nie zawsze w wystarczającym stopniu dbając o jego czystość. Niestety z czasem nasz laptop ulega zabrudzeniom, nie chodzi tu jednak wyłącznie o myszkę czy klawiaturę, ale również o matrycę jak i wnętrze urządzenia.

Zabrudzenia powstające na klawiaturze i myszy to najczęściej tłuszcz i resztki z jedzenia, gdyż w praktyce bardzo często klawiatura służy jako podstawka nad którą spożywamy posiłki. Któż z nas podczas pracy przy komputerze, nie umilał sobie tego czasu drobnymi przekąskami? Wnętrze urządzenia jest w największym stopniu zagrożone przez kurz, który przedostaje się tam wraz z powietrzem, które ma służyć do schłodzenia nagrzewających się podzespołów. W przypadku matrycy, walczymy nie tylko z kurzem, ale również z trudnymi do usunięcia smugami.

W sklepach dostępnych jest mnóstwo różnego rodzajów środków przeznaczonych do czyszczenia laptopów. Takie elementy jak matryca, klawiatura czy mysz możemy czyścic samodzielnie. Wykorzystujemy do tego specjalne pianki, sprężone powietrze czy też wilgotne ściereczki nasączone delikatnym detergentem. Czyszczenie wnętrza urządzenia pozostawmy jednak specjalistom, gdyż wymaga to zdjęcia zewnętrznej obudowy urządzenia. Nieumiejętne postępowanie może spowodować uszkodzenia elementów komputera, czego każdy z nas chciałby uniknąć.