Waga i wymiary laptopa

Laptopy z założenia mają być komputerami mobilnymi , które wykorzystujemy poza domem. Połączenie wszystkich elementów domowego peceta w jedno urządzenia, bez zastosowania zbędnych kabli umożliwia pracę na jednym sprzęcie zarówno w domu, biurze jak i podróży, bez problemu przenosząc go między poszczególnymi lokalizacjami.

Jeśli wiemy że większość czasu laptop będzie używany poza domem powinniśmy wziąć to pod uwagę podczas jego zakupu. Wybierając model, który zarówno swoją wagą jak i wymiarami jest dostosowany do pracy w terenie pozwoli nam to na uniknięcie wielu problemów z transportem urządzenia.

Dwie podstawowe cechy wpływające na trudności w przenoszeniu laptopa to jego waga i wymiary. Jeśli laptop jest duży i ciężki za każdym razem gdy będziemy chcieli go ze sobą gdzieś zabrać, konieczne będzie używanie specjalnej torby bądź plecaka, dokładając nam dodatkowy bagaż. Jeśli jednak laptop jest lekki i niewielki możemy go bez problemu zapakować w pokrowiec i wrzucić do plecaka. Najnowsze laptopy potrafią być już bardzo cienkie i lekkie, przez co bez problemu możemy je przenosić nawet jedną ręką.

Producenci dalej dostosowują laptopy dla osób często podróżujących.  Spośród innowacyjnych projektów wyodrębniły się nowe urządzenia zwane netbookami. Charakteryzują się one niewielką wagą oraz wymiarami, wielkość matrycy używanej w tych produktach waha się od 7 do 12 cali, gdy w przypadku tradycyjnych laptopów wielkość matrycy to minimum 14 cali.